FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Vill du att det bara ska vara trädgårdens småfåglar som får njuta av jordnötssmöret? Den här robusta skyddsburen är specialdesignad för Dublin Jordnötssmörmatare och ser till att maten förblir tillgänglig för de mindre arterna.
Buren hindrar större fåglar och andra objudna gäster från att ta över, så talgoxar, blåmesar, rödhakar och sparvar kan äta i lugn och ro. En enkel lösning som gör stor skillnad vid fågelmatningen.
Observera: Detta är endast skyddsburen. Dublin Jordnötssmörmatare säljs separat – eller välj det praktiska 2-i-1-paketet.
Med rätt skydd skapar du en tryggare matplats och ökar chansen att få fler småfåglar på besök. Låt de mindre arterna ta plats vid mataren.
| Artikelnummer | 351120119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 195 mm |
| Höjd | 190 mm |
| Längd | 240 mm |
| Vikt | 0.18 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Pilfink, Gråsparv, Nötväcka |
| Färg | Grön |
| Material | Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|