FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
En holk i äkta björk som förenar naturlig känsla med smart funktion. Ingångshålet på 32 mm gör den perfekt för blåmes, svartmes, talltita och talgoxe – arter som gärna väljer trygga bohålor i trädgården.
Den urholkade björkstammen ger ett genuint och levande uttryck. Den noggrant frästa kanten runt ingångshålet ger en snygg finish och bidrar till extra hållbarhet. Det svarta taket skyddar effektivt mot regn och ger holken ett stilrent, modernt utseende.
När häckningssäsongen är över skruvar du enkelt av taket för smidig rengöring. Praktiskt för dig – tryggt för fåglarna. Passar lika bra i skogsnära miljöer som i en modern villaträdgård.
| Artikelnummer | 905120119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 181 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Längd | 235 mm |
| Vikt | 1.37 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Talgoxe, Gråsparv, Nötväcka, Svartvit flugsnappare |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Björk |
| Hålstorlek | 32mm |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|