FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Det är enkelt att så blomsterfrön i trädgården. Så under våren. Blanda fröna med gräsfrö i förhållandet 1 till 5 för att underlätta sådd. Innehåller tillräckligt med frön att så 2 kvm. Förvandla din trädgård till ett färgsprakande blomsterhav och bjud bin, fjärilar och andra insekter på en härlig nektarkälla!
Frön från Buzzy är certifierade och kommer från garanterat organiska odlingar. Med Buzzy Organiska fröer från Vivara kommer du att få uppleva odlarglädje och känna den goda doften från dina egna vilda växter.
| Artikelnummer | 820950120 |
|---|---|
| Varumärke | Buzzy Bio Organic |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 153 mm |
| Längd | 5 mm |
| Vikt | 0.002 kg |
| Perenn | Nej |
| Blommande månader | |
| Planterings månader | April, Maj, Juni |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|