FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Stilren, säker och gjord för att delas – säg hej till Nagano fågelmatare
Vill du skämma bort trädgårdens fåglar och samtidigt lyfta din utemiljö? Då är Nagano fågelmatare ett smart och snyggt val. Tillverkad i slitstark bambu och behandlad med fågelsäker lack, är den byggd för att klara alla väder – utan att tumma på stil eller säkerhet.
Nagano är särskilt designad för hela jordnötter, med ett finmaskigt nät som gör det säkert för unga fåglar att äta utan att sätta i halsen. Dessutom fungerar den utmärkt även med fettpellets!
Det smarta upplägget låter flera fåglar äta samtidigt – så inga slagsmål om maten. Den är dessutom enkel att rengöra, lätt att hänga upp och levereras i en snygg presentförpackning. (Vi förstår om du hellre behåller den själv.)
Därför hör Nagano hemma i din trädgård
Varför välja Vivara?
| Artikelnummer | 303220119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 183 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Längd | 105 mm |
| Vikt | 0.38 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Svartmes, Stjärtmes, Gråsparv, Grönfink, Bofink |
| Färg | Brun |
| Material | Bambu, Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|