FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
En förbättrad variant av vår tidigare fågelmatare för fett-produkter med skyddsbur, som bara finns hos Vivara. I denna skyddsbur kan du bjuda på olika fett-produkter, som enbart små fåglar kan komma åt. Skyddsburen kan hängas upp, sättas på Vivaras kombistång eller placeras fristående. Den är dessutom lätt att ta isär för rengöring.
Passar till energikakor som är fullpackade med livsviktiga fetter, till energiblock som är ett värdefullt energitillskott för fåglarna och till talgbollar som fåglarna helt enkelt älskar.
En multifunktionell fågelmatare!
| Artikelnummer | 945500119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 320 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Längd | 320 mm |
| Vikt | 1.415 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Koltrast, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Gärdsmyg, Bofink, Stare, Nötväcka, Trädkrypare, Svartmes, Stjärtmes, Entita, Entita, Pilfink |
| Färg | Grön |
| Material | Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|