FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Stöd pollinatörer och andra nyttiga insekter med den dekorativa Malpelo insektsblocket. Det här fina insektshotellet är utformat med flera naturliga bohålor som ger solitärbin och andra hjälpsamma insekter en trygg plats att vila, bygga bo och övervintra på.
Insekter spelar en viktig roll för pollineringen av blommor och bidrar till en frisk och levande trädgård. Genom att placera ett insektsblock i trädgården, på uteplatsen eller balkongen hjälper du till att främja biologisk mångfald och locka mer djurliv närmare hemmet.
Malpelo insektsblock är tillverkat av FSC®-certifierat trä och naturliga bamburör som kombinerar praktiskt stöd för trädgårdens insekter med en vacker och naturlig design som passar fint i alla utemiljöer.
För bästa resultat bör insektsblocket placeras på en solig och skyddad plats nära blommande växter.
| Artikelnummer | 102490119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 93 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 50 mm |
| Vikt | 0.09 kg |
| Lämpligt djurliv | Bi, Insekt |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|