FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Dessa urholkade björkstammar är så naturnära att de helt smälter in i de gröna omgivningarna i din trädgård. Även fåglarna uppskattar de här genuina bona. Taket är lätt att skruva bort, så att det blir enkelt att rengöra holkarna. Halvöppna holkar uppskattas av t ex rödhake, grå flugsnappare, gärdsmyg, sädesärla, koltrast och svart rödstjärt.
Eftersom det handlar om en naturprodukt kan det finnas små avvikelser när det gäller måtten.
| Artikelnummer | 907720119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 156 mm |
| Höjd | 223 mm |
| Längd | 256 mm |
| Vikt | 1.615 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Rödhake, Gärdsmyg, Taltrast |
| Färg | Olika/flerfärgade, Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Björk |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|