FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Ett bättre och nyttigare alternativ än vanligt jordnötssmör. Detta speciella jordnötssmör för fåglar innehåller nämligen inget salt. Burken med jordnötsfett är en kaloririk delikatess för många fågelarter, speciellt mesar. Finns i 5 varianter (original, med mjölmask, med insekter, hi-energy och med hackade jordnötter. Innehåller 330 gram.
Praktiskt och snabbt
Burkarna sätts snabbt och enkelt in i hållaren. Inga smutsiga händer! Perfekt för den som har ont om tid. En populär produkt - både bland fåglarna och kunderna!
Inget vanligt jordnötssmör
Ge aldrig fåglar jordnötssmör som är gjort för människor! Det har flera tillsatser som är ohälsosamma för fåglar. Salt t.ex. är mycket skadligt för fåglarnas egen vätskebalans. Dessutom innehåller det rostade jordnötter som ger mindre mängder energi och är mer svårsmälta för fåglarna.
| Artikelnummer | 101910119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 78 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Längd | 78 mm |
| Vikt | 0.33 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 655 |
| Huvudingredienser | Bifftalg, Jordnötsmjöl, Majsmjöl, Torkade mjölmaskar |
| Analyserat innehåll | Fukt 4.76%, Råprotein 10.35%, Råfett 57.74%, Råfiber 1.01%, Råaska 0.97%, Kolhydrater 23.53% |
| Lämplig för | Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|