FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Den här produkten består av en foderautomat för fröblandningar med fyra öppningar och tillhörande skyddsbur. Botten och öppningarna på foderautomaten liksom skyddsburen är tillverkade av pulverlackerad metall, vilket gör dem hållbara och väderbeständiga. Det rejäla taket fungerar inte bara som lock till foderbehållaren utan det skyddar också fröna mot regn och snö.
Skyddsburen ser till att mindre fåglar som mesar och små finkar kan äta i lugn och ro utan att bli bortjagade av större fåglar. Det bidrar också till att de stora fåglarna inte kan komma åt att länsa fröautomaten.
Det här paketet med skyddsbur och foderautomat är lätt att ta isär. Skruva av locket. Då går det lätt att ta ur foderautomaten, varefter man kan rengöra de båda delarna med Vivaras rengöringsborste. Observera att matöppningarna inte kan tas bort.
| Artikelnummer | 351580119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 235 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Längd | 235 mm |
| Vikt | 0.965 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Pilfink, Nötväcka, Tofsmes, Steglits, Grönsiska, Svartmes |
| Färg | Svart |
| Material | Plast, Pulverlackerad metall, Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|