FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Hackspettar tar ofta över andra holkar efter att ha hackat upp öppningen. Med denna björkholk får de en egen plats, där det inte finns något hål från början, utan de får själva hacka upp det. Vårt tips: Lägg ett lager torv eller skogsförna i holkens botten. Den urholkade björkstammen passar fint in i trädgårdens naturliga omgivning. Holken skall helst hängas upp på 3 meters höjd ( absolut minimum 2 m). Taket kan lätt skruvas av så att det blir enkelt att rengöra holken.
Eftersom det rör sig om en naturprodukt, kan det finnas avvikelser i måtten.
| Artikelnummer | 935320120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 274 mm |
| Höjd | 576 mm |
| Längd | 211 mm |
| Vikt | 5.805 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Större hackspett, Gröngöling |
| Färg | Olika/flerfärgade, Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Björk |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|