FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den populära Malaga WoodStone® fågelholken kombinerar tidlös design med smarta och hållbara material. Holken är utformad för att ge små trädgårdsfåglar en säker, varm och skyddad boplats under häckningen och erbjuder långvarigt skydd mot rovdjur, regn och kyla.
Fågelholken är tillverkad av WoodStone®, en slitstark blandning av träfibrer och betong som ger mycket god isolering året runt. Med en ingång på 28 mm är detta en idealisk mesholk för blåmes, svartmes och talltita som söker en trygg plats att föda upp sina ungar.
Malaga WoodStone® är en robust fågelholk för trädgården, framtagen för att användas säsong efter säsong. Den stabila konstruktionen hjälper till att hålla en jämn temperatur inne i holken, så att ungarna hålls svala under sommaren, varma under vintern och skyddade under våren. Det sluttande taket leder bort regn effektivt.
Varför välja Vivara?
Vivaras fågelholkar utvecklas i samarbete med fågelexperter och testas med fokus på säkerhet, funktion och lång hållbarhet – för bästa möjliga stöd till trädgårdens fåglar.
Malaga WoodStone® är en pålitlig holk för småfåglar som söker en skyddad plats för häckning. Sätt upp en fågelholk i trädgården och bidra till att stödja det lokala fågellivet samtidigt som du får njuta av fler fågelbesök.
| Artikelnummer | 904930119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 185 mm |
| Höjd | 235 mm |
| Längd | 185 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Svartmes, Tofsmes, Entita, Entita, Pilfink |
| Färg | Svart |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Hålstorlek | 28mm |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|