FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Aura matare med skyddsbur är gjord för att servera talgbollar till mindre fåglar. Buren gör det omöjligt för de större fåglarna att komma åt maten. Mataren är av hög kvalitet och passar ihop med våra omtyckta Apollo- och Auraserier. Den är lätt att ta isär för rengöring. Skruva bara bort upphängningskonstruktionen överst för att komma åt talgbollshållaren. Inga verktyg behövs!
Den prydliga mataren är pulverlackerad för att hålla under lång tid. Häng upp den på en gren eller i ett stångsystem , och gläd dig åt de mindre fåglarna som kommer för att undersöka vad där serveras för något gott! Om du vill att också större fåglar ska få mat kan du ordna en matplats för dem i en annan del av trädgården. På så sätt ser du till att mindre fåglar kan få en fredad matplats där de inte riskerar att jagas iväg.
Mataren kan monteras eller hängas på ett av våra stångsystem eller kedjor & krokar.
| Artikelnummer | 350030119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 272 mm |
| Höjd | 346 mm |
| Längd | 262 mm |
| Vikt | 1.672 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Färg | Svart, Silver |
| Material | Metall, Plast |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|