FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Skäm bort dina fjäderklädda vänner med ett smakrikt och energirikt mellanmål – helt ekologiska talgbollar! Perfekta året runt, tillverkade av en näringsrik blandning av solrosfrön, jordnötter och växtbaserade fetter – noggrant utvalda för att främja fåglarnas hälsa och vitalitet.
Inga animaliska ingredienser, inga kemikalier – bara ren växtkraft som hjälper fåglarna att frodas och samtidigt håller trädgården djurvänlig.
Lägg dem i en talgbollsmatare eller smula dem över fågelbordet – de är enkla att servera och omöjliga för fåglarna att motstå!
| Artikelnummer | 100450119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 110 mm |
| Höjd | 55 mm |
| Längd | 170 mm |
| Vikt | 0.51 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 452 |
| Huvudingredienser | Ekologiskt vete, Ekologisk majs, Ekologiskt palmfett, Ekologiska solrosfrön, Organiskt kalciumkarbonat, Ekologisk hirsfrö, Ekologiska havreflingor |
| Analyserat innehåll | Råprotein 8.2%, Fukt, Råfett 23.7%, Råfiber 3.9%, Råaska 5.2%, Kolhydrater |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Svartmes, Tofsmes, Entita, Entita, Stjärtmes, Pilfink, Gråsparv, Nötväcka, Större hackspett |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|