FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Med våra energiblock ger man fåglarna det där lilla extra. De är proppfulla med viktiga fetter och oljor och är ett värdefullt energitillskott för fåglarna. Varenda liten bit ger dem en rejäl energikick. Den här fågeldelikatessen med torkade insekter är en klar bästsäljare. Utom energi från högvärdigt fett bjuder de här energiblocken också på förstklassiga proteiner tack vare de tillsatta insekterna. Omtyckt av både fettälskare och insektsätare i trädgården.
• Framställda efter vårt eget patenterade recept
• Rika på viktiga fetter och nödvändiga kalorier
• Energiblock från Vivara är de mest kaloririka, något som fåglarna uppskattar.
Vi har också praktiska energiblockhållare.
| Artikelnummer | 100810120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 125 mm |
| Längd | 40 mm |
| Vikt | 0.3 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 697 |
| Huvudingredienser | Jordnötsmjöl, Bifftalg, Deli-Kat |
| Analyserat innehåll | Fukt 2.87%, Råprotein 15.47%, Råfett 63.95%, Råfiber 1.19%, Råaska 1.54%, Kolhydrater 14.79% |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|