FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Med denna enkla konstruktion kan du hänga upp energiblock nästan överallt i trädgården eller på balkongen för en billig kostnad.
Fåglar behöver alltid lätt tillgängliga energitillskott. Med våra energiblock, som är framställda efter vårt eget patenterade recept, ger man fåglarna det där lilla extra. De är proppfulla med viktiga fetter och oljor och är ett värdefullt energitillskott för fåglarna. Varenda liten bit ger dem en rejäl energikick. Vi har också praktiska fågelmatare för energiblock.
| Artikelnummer | 350520119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 150 mm |
| Höjd | 135 mm |
| Längd | 45 mm |
| Vikt | 0.14 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Gärdsmyg, Bofink, Grönfink, Större hackspett, Stare, Pilfink, Nötväcka, Trädkrypare, Svartmes, Stjärtmes, Entita, Entita, Koltrast, Tofsmes |
| Färg | Grön |
| Material | Metall, Milt stål, Rostfritt stål |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|