FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
De här energiblocken är gjorda speciellt för rödhakar. Eftersom de älskar mjukfoder som insekter och frukt och bär, har vi tillsatt just det. Rödhakar äter helst direkt från marken och därför bör man lägga energiblocket på marken eller ett foderbord. Även trastar och starar kommer att uppskatta det här specialreceptet.
• Framställda efter vårt eget patenterade recept
• Rika på viktiga fetter och nödvändiga kalorier
• Energiblock från Vivara är de mest kaloririka, något som fåglarna uppskattar.
Vi har också praktiska energiblockhållare!
| Artikelnummer | 100840120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 125 mm |
| Längd | 40 mm |
| Vikt | 0.3 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 696 |
| Huvudingredienser | Jordnötsmjöl, Bifftalg, Solroshjärtan, Russin, Havre, Jordnötter, Majs, Gul hirs, Gröt, Torkade mjölmaskar, Rapeseed Oil |
| Analyserat innehåll | Fukt 2.97%, Råprotein 14.99%, Råfett 63.85%, Råfiber 1.17%, Råaska 1.35%, Kolhydrater 15.45% |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| husdjur varning | Ja |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|