FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Med våra energiblock ger man fåglarna det där lilla extra. De är proppfulla med viktiga fetter och oljor och är ett värdefullt energitillskott för fåglarna. Varenda liten bit ger dem en rejäl energikick. Denna variant innehåller energirik skalad och krossad röd majs och skalade hackade solroskärnor. En perfekt kombination för både fettälskare som mesar och fröälskare som sparvar.
• Framställda efter vårt eget patenterade recept
• Rika på viktiga fetter och nödvändiga kalorier
• Energiblock från Vivara är de mest kaloririka, något som fåglarna uppskattar
Vi har också praktiska energiblockhållare!
| Artikelnummer | 100770120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 125 mm |
| Längd | 40 mm |
| Vikt | 0.3 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 692 |
| Huvudingredienser | Jordnötsmjöl, Bifftalg, Solroshjärtan, Röd majs |
| Analyserat innehåll | Fukt 3.32%, Råprotein 14.16%, Råfett 63.31%, Råfiber 1.21%, Råaska 1.35%, Kolhydrater 16.47% |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|