FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Fågelbord har fördelen att fåglarna lätt kan sätta sig där och att de är lätta att betrakta. I alla trädgårdar finns säkert någon plats för ett fågelbord.
Placeringen på detta fågelbord kan ändras när du vill. Den enkla rengöringen, som bör göras varje dag, underlättar god hygien. Uppkomst av ogräs på grund av att spillfoder gror förhindras genom detta bord. Den stadiga finmaskiga botten av metallnät, ser till att regnvatten kan rinna bort snabbt.
| Artikelnummer | 930350119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 402 mm |
| Höjd | 124 mm |
| Längd | 335 mm |
| Vikt | 0.798 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Koltrast, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Stare, Pilfink, Svartmes, Tofsmes, Steglits, Grönsiska |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|