FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att ditt besök på vår webbplats ska fungera smidigt, från att komma ihåg dina preferenser till att visa rätt fågelholk.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
En skyddsbur över foderstället ger markätarna ytterligare trygghet och möjlighet att äta i lugn och ro. Ytterligare en fördel med skyddsburar är att maten inte äts upp av större, hungriga fåglar. Skyddsburen Maxi är lätt att montera och håller småfåglarnas konkurrenter ute. Maskstorlek 6 x 6,5.
Fågelbord ingår ej.
| Artikelnummer | 945010119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 580 mm |
| Höjd | 370 mm |
| Längd | 580 mm |
| Vikt | 4 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Stare, Koltrast |
| Färg | Grön |
| Material | Pulverlackerad metall, Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|