FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
En gång en av våra mest vanliga fåglar i trädgården. Sparvens antal har minskat betydligt under senare år delvis beroende på bristen på naturliga boplatser. Sparvar häckar i kolonier. Därför har Vivara framställt en bolåda där tre par kan ruva samtidigt. Häng upp ett eller flera bon för att hjälpa denna fågel som är på tillbakagång.
| Artikelnummer | 901260120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 398 mm |
| Höjd | 302 mm |
| Längd | 176 mm |
| Vikt | 3.154 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Hålstorlek | 34mm |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|