FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den här hållbara holken av träbetong är ett perfekt bo för kattugglor. En robust bygel på baksidan plus två ställbara avståndsreglage ger en stabil upphängning i trädet. När man vill kontrollera eller rengöra holken tas taket enkelt loss med de två klämbyglarna.
Tips: Om man vill göra boet riktigt attraktivt för kattugglorna så skall man lägga ett lager torv på holkens botten innan den hängs upp.
| Artikelnummer | 906650120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 307 mm |
| Höjd | 504 mm |
| Längd | 337 mm |
| Vikt | 14.041 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Kattuggla |
| Färg | Grå |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|