FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Sparvholken har utvecklats och testats i samarbete med en naturskyddsorganisation i Nederländerna. Den är lätt att hänga mot en fasad, men också lätt att bygga in. Delningen mellan terrassen och det effektiva häckningsområdet ger ytterligare skydd mot rovdjur. Från denna terrass kan gråsparvarna i lugn och ro skanna området innan de lämnar holken.
Inklusive hängkrokar och skruvar
| Artikelnummer | 901080119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 320 mm |
| Höjd | 165 mm |
| Längd | 160 mm |
| Vikt | 6.12 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Pilfink |
| Färg | Grå |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|