FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Singapore Jordnötsautomat med Skyddsbur ger ett säkert sätt att mata trädgårdens fåglar med hela jordnötter, utan att ekorrar eller större fåglar kommer åt maten. Den robusta metallburen omsluter en specialanpassad jordnötsmatare och ser till att endast mindre fågelarter, som mesar, nötväckor och sparvar, kan ta del av de energirika nötterna.
Fågelmataren är både praktisk och pålitlig, med en stark upphängningsögla som gör den enkel att placera säkert i trädgården. Den skyddar fodret effektivt och är ett utmärkt val för dig som vill ge småfåglarna extra stöd.
Egenskaper i korthet
| Artikelnummer | 303160119 |
|---|---|
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 340 mm |
| Längd | 200 mm |
| Vikt | 0.72 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Talgoxe, Blåmes, Stjärtmes, Pilfink, Gråsparv, Nötväcka |
| Färg | Svart |
| Material | Pulverlackerad metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|