FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Fylld med energirika svarta solrosfrön, hackade jordnötter och skuren skalad havre är denna speciellt framtagna blandning en riktig favorit hos sparvar och finkar. Den återvinningsbara plastburken håller fodret fräscht och har perfekt storlek för små händer att bära.
Burken kan dessutom fyllas på och användas om och om igen – perfekt för hållbar utfodring och för att väcka barns intresse för fågellivet.
| Artikelnummer | 280270119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 136 mm |
| Höjd | 134 mm |
| Längd | 136 mm |
| Vikt | 0.4 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 482 |
| Huvudingredienser | Svarta solrosfrön, Randiga solrosfrön, Gröt, Gul hirs, Vita solrosfrön, Jordnötter, Rapeseed Oil |
| Analyserat innehåll | Fukt 8%, Råprotein 14.39%, Råfett 38.32%, Råfiber 16.42%, Råaska 2.96%, Kolhydrater 20% |
| Lämplig för | Fågelbord, Matarhus, Markmatning, Tubmatare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Bofink, Grönfink, Steglits, Pilfink |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|