FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Foderhuset Jupiter för jordnötter är en av de allra mest uppskattade modellerna i vårt sortiment. Fåglarna vill sitta i öppningen, hänga på undersidan och gärna flera åt gången. När huset skall fyllas på skjuter man helt enkelt upp taket längs snöret. Snart kommer du att kunna se fåglarna sitta och äta på alla sidor av det här foderhuset.
| Artikelnummer | 304000119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 215 mm |
| Höjd | 206 mm |
| Längd | 192 mm |
| Vikt | 1.28 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Rödhake, Grönfink, Större hackspett, Nötväcka, Svartmes, Steglits, Talgoxe, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Bofink, Stare |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Skiffer |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|