FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Fågelbadet Vesi är vackert designad och är ett perfekt sätt att erbjuda vatten till fåglar. Den är gjord av keramik och kommer med en hängsnöre i metall. Detta gör den lätt att hänga i ett träd eller krok.
Vatten är livsviktigt för fåglar och därför får det inte saknas ett fågelbad i en trädgård där man värnar om djuren. Insektsätare dricker ofta bara en gång om dagen, medan fröätare behöver dricka oftare. Fåglarna behöver vatten också för att sköta om sin fjäderdräkt. Badandet gör att fjädrarna håller sin isoleringsförmåga och spänst och det är den viktigast förutsättningen för att de skall kunna flyga. Ett extra plus är att det är roligt att se på de badande fåglarna i trädgården.
Ej frostsäker
| Artikelnummer | G-938380119-938390119-938400119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 270 mm |
| Höjd | 65 mm |
| Längd | 270 mm |
| Vikt | 1.34 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Material | Keramik |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|