FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den här stora foderautomaten för frön, är perfekt för mindre fågelarter eftersom den hindrar större fåglar (över 70 gram), från att komma åt fodret. Öppningarna stängs automatiskt för tyngre arter och ger på så sätt de mindre möjligheten att äta utan att bli bortjagade. Om du vill gynna de mindre fåglarna i din trädgård är detta rätt val av foderautomat.
Leto är tillverkad av slitstarkt material för att hålla länge. Den rymmer mycket (1.1 kg), vilket gör att man inte behöver fylla på maten så ofta.
| Artikelnummer | 300230119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Längd | 200 mm |
| Vikt | 0.845 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Pilfink, Nötväcka, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Steglits, Stare |
| Färg | Svart |
| Material | Pulverlackerad metall, Rostfritt stål |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|