FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att ditt besök på vår webbplats ska fungera smidigt, från att komma ihåg dina preferenser till att visa rätt fågelholk.
Varukorg
Energiblockhållaren Moldau är avsett för två energiblock och är lätt att sätta upp. Med våra energiblock ger man fåglarna det där lilla extra. De är proppfulla med viktiga fetter och oljor och är ett värdefullt energitilskott för fåglarna. Varenda liten bit ger dem en rejäl energikick.
| Artikelnummer | 350540119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 195 mm |
| Längd | 183 mm |
| Vikt | 0.88 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Koltrast, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Gärdsmyg, Bofink, Större hackspett, Stare, Nötväcka, Trädkrypare, Svartmes, Stjärtmes, Entita, Entita, Tofsmes, Pilfink, Grönfink, Steglits |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|