FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Ange din e-postadress för avisering.
En speciell foderautomat av plast med fyra öppningar, som har likadan sittring som våra andra foderautomater. Men för att hindra att de små nigerfröna rinner ut och blåser iväg har dessa automater mindre öppningar.
De små fettrika nigerfröna är fettrika och speciellt lämpliga för siskor och steglitser. På en del platser har matning med nigerfrön till och med bidragit till att steglitserna, som var på tillbakagång, åter har ökat i antal.
| Artikelnummer | 320000120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 90 mm |
| Höjd | 326 mm |
| Längd | 88 mm |
| Vikt | 0.238 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Steglits, Grönsiska |
| Färg | Grön |
| Material | Plast |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|