FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Ge solitärbin en trygg plats att bygga bo på med den kompakta Navariso insektsholken. De förborrade hålen är särskilt utformade för solitärbin och ger en perfekt skyddad plats där bina kan lägga ägg och föra nästa generation vidare.
Solitärbin är viktiga pollinatörer och spelar en stor roll för biologisk mångfald och friska trädgårdar. Det här lilla insektsblocket är ett enkelt sätt att stötta det lokala djurlivet, även i mindre utemiljöer som balkonger eller stadsträdgårdar.
Navariso insektsblock är tillverkat av FSC®-certifierat trä och har ett naturligt, dekorativt utseende. Det kan enkelt hängas upp på en solig och skyddad plats nära blommande växter för bästa resultat.
Ett enkelt och effektivt sätt att hjälpa pollinatörer och bjuda in mer natur till trädgården.
| Artikelnummer | 101690119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 70 mm |
| Höjd | 95 mm |
| Längd | 50 mm |
| Vikt | 0.12 kg |
| Lämpligt djurliv | Bi, Insekt |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|