FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den här ekorre mataren är dubbelt så stor som vår populära ekorrmatare Victoria. Den dubbla mataren ger en praktisk lösning på att kunna erbjuda två olika sorters mat till ekorrarna. På den här matplatsen kan man följa hur de finurliga djuren själva öppnar locken för att komma åt maten. Det flammade träet ger huset sin särskilda karaktär och det svarta taket passar perfekt till.
Tips: Ekorrar behöver oftast en viss tid för att vänja sig vid ett nytt foderställe. När automaten är ny kan du t.ex lägga en valnöt eller något annat gott på plattformen för att locka dit dem, och i början kan man också glänta på locket genom att sätta dit en liten pinne. På det sättet lär de sig hur automaten fungerar och var maten finns.
| Artikelnummer | 303210119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 240 mm |
| Höjd | 210 mm |
| Längd | 215 mm |
| Vikt | 1.744 kg |
| Lämpligt djurliv | Ekorre |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|