FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Denna skyddsbur för foderautomaterna Challenger och Defender hindrar besök av ekorrar och större fåglar. Den kan användas för både våra foderautomater Challenger och Defender (23 cm), och för våra jordnötsautomater Challenger och Defender (23 cm). Dessa hittar du längre nedan under rekommenderade produkter.
Hålstorlek 25x49mm
Foderautomat ingår ej.
Inte kompatibelt med våra Adventure-, Apollo-, Conqueror eller Nigerfrö-automater.
| Artikelnummer | 945400120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 216 mm |
| Höjd | 276 mm |
| Längd | 281 mm |
| Vikt | 0.779 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Rödhake, Bofink, Grönfink, Steglits, Grönsiska, Nötväcka |
| Färg | Grön |
| Material | Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|