FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Den här skyddsburen är speciellt tillverkad för vår foderautomat Apollo 3 med tre öppningar. Tack vare det praktiska Click & Go-systemet är det enkelt att sätta på skyddsburen. Precis som foderautomaten Apollo är skyddsburen tillverkad av förstklassigt material och den är överdragen med en hållbar pulverlackering.
Maskstorleken i buren ser till att mindre fåglar kan äta från foderautomaten i lugn och ro. När den inte är monterad kommer även de större fåglarna åt fodret. Observera vilka fåglar du har i din trädgård och som du vill mata och skräddarsy dina fodersystem utifrån det. Om man vill ha ett stort antal olika arter i sin trädgård ska man helst använda många olika sorters matningssystem.
Observera att själva fröautomaten Apollo 3 inte ingår i det här paketet, utan måste köpas separat.
| Artikelnummer | 350020119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 303 mm |
| Höjd | 290 mm |
| Längd | 299 mm |
| Vikt | 0.798 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Tofsmes, Gråsparv, Pilfink, Rödhake, Grönfink, Steglits |
| Färg | Svart |
| Material | Pulverlackerad metall, Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|