FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Detta innovativa foder innehåller viktiga näringsämnen från odlade larver av den svarta soldatflugan. Insektsfett är fullt av proteiner, mineraler och aminosyror för starka och friska fåglar. Det är också ett hållbart alternativ till talg, eftersom det krävs mindre energi och vatten för att producera det.
Alla typer av fåglar kommer att frossa i dessa proteinrika fettbollar. Men du kommer särskilt att göra dem en tjänst under de kallare månaderna och den hektiska häckningssäsongen, när konkurrensen om naturliga födokällor ökar.
Bjud på maten i en av våra populära fågelmatare för talgbollar, som finns i olika former och storlekar för att passa i alla trädgårdar och utomhusmiljöer. Vi är säkra på att du kommer att göra fåglarna i din trädgård en stor tjänst med denna näringsrika godbit!
| Artikelnummer | 104250119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 105 mm |
| Höjd | 53 mm |
| Längd | 195 mm |
| Vikt | 0.48 kg |
| Huvudingredienser | Insektsolja, Spannmål, Frön, Kalcium |
| Analyserat innehåll | Fukt 8.5%, Råprotein 9.6%, Råfett 26.9%, Råfiber 5.1%, Råaska 8.7% |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|