FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att ditt besök på vår webbplats ska fungera smidigt, från att komma ihåg dina preferenser till att visa rätt fågelholk.
Varukorg
Ge trädgårdens nyttiga insekter en trygg plats att bo på med Jarvis insektshotell. Det tillverkas i Europa av FSC-certifierad furu och är utformat som ett naturligt insektshus med borrade träkammare som är särskilt anpassade för solitärbin att lägga sina ägg i.
Den stabila triangelformade ramen är behandlad för att hålla länge och har ett klassiskt, diskret grönt tak som smälter fint in i trädgården. Varje insektshotell har också en inbyggd metallkrok, så att det enkelt kan hängas upp på staket, väggar eller andra trädgårdskonstruktioner.
Jarvis insektshotell finns i tre storlekar och är ett både fint och praktiskt sätt att hjälpa pollinatörer och samtidigt bjuda in mer biologisk mångfald i trädgården.
| Artikelnummer | 901730119 |
|---|---|
| Bredd | 312 mm |
| Höjd | 270 mm |
| Längd | 130 mm |
| Vikt | 1.88 kg |
| Lämpligt djurliv | Bi |
| Färg | Brun, Grön |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|