FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Den här attraktiva fröbehållaren i trä består av två delar så att du kan mata olika fröblandningar inom samma matare, vilket hjälper till att locka fler fågelarter till din trädgård. Frön och fröblandningar kommer att tilltala ett stort antal trädgårdsfågelarter. Ju större antal frön som erbjuds, desto större antal arter kommer du att locka till dig.
För att rengöra eller fylla på den här mataren lyfter du bara locket.
| Artikelnummer | 930200119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 382 mm |
| Höjd | 294 mm |
| Längd | 262 mm |
| Vikt | 2.632 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Rödhake, Bofink, Grönfink, Steglits, Stare, Grönsiska, Nötväcka |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|