FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Swarovski AT BALANCE 18-45x65: kompromisslös precision med revolutionär balans
Med Swarovski AT/ST Balance introducerar SWAROVSKI OPTIK en banbrytande tubkikare som förändrar sättet vi observerar naturen. Det här är inte bara en kikare – det är en helt ny generation stabiliserade spotting scopes, skapade för naturobservation utan begränsningar, utan stativ och utan fördröjning.
Swarovski AT BALANCE 18-45x65 är utvecklad för dig som vill ha det allra bästa. Det som verkligen gör den unik är den innovativa SWAROBALANCE-tekniken, där tyngdpunkten är perfekt centrerad. Resultatet? En stabil och kontrollerad upplevelse – även vid maximal förstoring.
Tillsammans med Swarovskis välkända optik får du en upplevelse som är skarp, lugn och helt naturtrogen. Det här är en kikare som låter dig komma närmare naturen på riktigt.
Därför är den värd investeringen
En tubkikare byggd för långvarig användning och stora naturupplevelser.
SWAROBALANCE: stabilt utan ansträngning
Vem passar Swarovski AT BALANCE 18-45x65 för?
Upplev mer varje gång du tittar
Med Swarovski AT BALANCE 18-45x65 observerar du inte bara bättre – du gör det lugnare, längre och med större närvaro.
| Artikelnummer | 961010119 |
|---|---|
| Varumärke | Swarovski |
| Bredd | 83 mm |
| Höjd | 148 mm |
| Längd | 268 mm |
| Vikt | 1.47 kg |
| Färg | Grön |
| Objektivdiameter | 65mm |
| Utgångspupill | 3.6-1.4mm |
| Närgräns | 3.4m |
| Synfält på 1000 m | 55-30m |
| Synfält | Diagonally |
| Dioptriinställning (min-max) | +/- 5 |
| Färgkorrigerande lins | Nej |
| Planfältslins | Ja |
| Vattentät | Ja |
| Digiskopning | Ja |
| Stativfäste | Ja |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|