FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Även foderautomaterna Adventurer 40 cm och 55 cm kan förses med skydd. Denna skyddsbur ser till att småfåglar kan komma åt fodret medan större fåglar (kajor, kråkor och duvor) inte når automaten. Den högklassiga metallkonstruktionen har samma mörkgråa färg som foderautomaterna Maximum. Kan beställas med eller utan foderautomat.
Foderautomaten ingår inte.
Passar endast till foderautomat Adventurer 40 cm och 55 cm.
| Artikelnummer | 945490120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 325 mm |
| Höjd | 350 mm |
| Längd | 325 mm |
| Vikt | 1.265 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Rödhake, Bofink, Grönfink, Steglits, Grönsiska, Nötväcka |
| Färg | Grafitgrå |
| Material | Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|