FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Den här kokosnöthalvan är fylld med kaloririkt fett som har berikats med en tillsats av proteinrika insekter och mjölmaskar. Den innehåller också vete- och jordnötsmjöl. De här förstklassiga, kaloririka tillsatserna gör det här till en viktig energikälla för trädgårdens fåglar. Mjölmaskarna ger dessutom protein som är en viktig byggsten för friska fåglar.
Kokosnötshalvan är både praktisk och dekorativ. Fåglarna kan hålla sig fast i skalet medan de äter. Den är enkel att hänga upp och passar med sitt naturnära utseende i de allra flesta trädgårdar.
Kokosnöthalvan är ett miljövänligt sätt att bjuda fåglarna på mat. När de har ätit upp maten kan skalet kastas bland trädgårdsavfallet.
• Naturligt utseende
• Lätt att hänga upp
• Bra fäste för fåglarna på den sträva ytan
• Högvärdigt fett – en perfekt energikälla
Vikt: Ca. 200 g. Vikten kan variera.
| Artikelnummer | 105350119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 120 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Längd | 45 mm |
| Vikt | 0.1 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 473 |
| Huvudingredienser | Vetemjöl, Bifftalg, Jordnötsmjöl, Blandade frön, Torkade mjölmaskar 0.01%, Insekter 0.01% |
| Analyserat innehåll | Fukt 7.6%, Råprotein 7%, Råfett 32.2%, Råfiber 2.3%, Råaska 0.8% |
| Lämplig för | Fågelbord, Klar att hänga |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|