FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Häll bara dessa jordnötter i en nötmatare, som vår EasyFlip Nötmatare, hitta den bästa platsen att hänga upp den i trädgården och vänta på att se vilka fåglar som dyker upp!
Den återvinningsbara plastburken håller jordnötterna fräscha och har perfekt storlek för små händer. Dessutom kan burken fyllas på och användas om och om igen – perfekt för hållbar utfodring.
| Artikelnummer | 280260119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 135 mm |
| Höjd | 133 mm |
| Längd | 135 mm |
| Vikt | 0.5 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 591 |
| Huvudingredienser | Jordnötter |
| Analyserat innehåll | Fukt 6.94%, Råprotein 31.2%, Råfett 47.56%, Råfiber 2.48%, Råaska 2.4%, Kolhydrater 9.42% |
| Lämplig för | Dedikerad matare, Nätmatare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Rödhake, Bofink, Större hackspett, Stare, Nötväcka, Koltrast, Steglits, Grönsiska |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|