FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Denna balanserade flytande fodermix är en smakrik och näringsrik delikatess, särskilt framtagen för vilda svanar och änder. Fodret kan spridas längs kanterna på dammar och sjöar och flyter på vattnet, så att fåglarna enkelt hittar det.
Levereras i en återvinningsbar behållare som håller fodret fräscht och är enkel att bära. Behållaren kan fyllas på och användas om och om igen – perfekt för hållbar utfodring.
| Artikelnummer | 280320119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 136 mm |
| Höjd | 134 mm |
| Längd | 136 mm |
| Vikt | 0.35 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 314 |
| Huvudingredienser | Vete, Fiskmjöl, Vete Middlings, Kycklingfett, Fiskolja (lax) |
| Analyserat innehåll | Råprotein 20%, Råfett 7%, Råfiber 2.5%, Råaska 5.5%, Kolhydrater 42.7% |
| Lämplig för | Markmatning |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Anka, Svan |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|