FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den här jordnötsautomaten är utformad så att fåglarna kan sitta och äta bekvämt och tryggt. Det finurliga Click & Go-systemet gör att lock och botten enkelt kan öppnas. Det blir alltså riktigt lätt att utan specialverktyg ta isär, rengöra, sätta ihop och fylla på automaten.
Med sin diameter på drygt 8 cm rymmer Apollo extra mycket jordnötter. Vi har varit noga med maskornas storlek på det omgivande nätet, så att fåglarna inte ska kunna pilla ut hela jordnötter. De små bitarna som de får ut är ofarliga till och med för ungfåglar.
Jordnötsautomaten Apollo är gjord av hållbar aluminium, så du kommer att ha glädje av den under lång tid.
| Artikelnummer | 300950119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 110 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Längd | 110 mm |
| Vikt | 0.535 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Grönfink, Större hackspett, Nötväcka, Svartmes, Steglits, Tofsmes, Stjärtmes, Gråsparv, Pilfink, Bofink, Stare, Grönsiska |
| Färg | Grafitgrå |
| Material | Pulverlackerad metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|