FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Detta robusta och dekorativa insektshotell i träbetong hjälper solitärbin att hitta en lämplig boplats. Eftersom bipopulationerna har minskat i flera år är det viktigt att hjälpa dem genom att hänga upp ett insektshotell. Det triangulära huset är tillverkat av WoodStone, en robust blandning av träfibrer och betong som garanterar lång livslängd.
Vi är övertygade om kvaliteten på våra träbetongprodukter och lämnar därför 10 års garanti på insektshotellets ram. Placera insektshotellet på en solig plats nära blommande växter eftersom det är där du hittar många bin.
| Artikelnummer | 921390119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 177 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Längd | 112 mm |
| Vikt | 1.6 kg |
| Lämpligt djurliv | Bi, Insekt, Nyckelpiga |
| Färg | Grå |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|