FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Garland hängande fågelbord är större än det ser ut. Det erbjuder gott om plats för flera fåglar att äta samtidigt – perfekt om du redan har många besökare vid dina nuvarande matare, eller om du vill bjuda på olika fröblandningar på samma bord.
Det är tillverkat av FSC-certifierat trä och har ett praktiskt tak som skyddar både fåglarna och maten från regn. Det gör att fröna håller sig torra och fräscha längre. Den inbyggda upphängningssnöret är kraftigt och hållbart, redo att hängas i ett träd eller på ett stadigt fäste.
Garland är lätt att rengöra tack vare den smarta kanten som går att fälla upp. Använd en liten skrapa för att enkelt ta bort matrester – snabbt, smidigt och hygieniskt.
De flesta av våra fröblandningar passar utmärkt att använda i Garland, men vi rekommenderar särskilt vår High-Energy No Mess Seed Mix och vår Premium Bird Table Seed Mix. Tänk på att hela jordnötter aldrig bör läggas direkt på ett fågelbord – de ska alltid ges via ett nät så att ungar inte riskerar att sätta i halsen.
Gillar du stilen på Garland? Då blir du säkert glad att höra att det är en del av vår Alpine Collection – en serie produkter med vacker design och praktisk funktion.
| Artikelnummer | 300150119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 480 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Längd | 250 mm |
| Vikt | 2.55 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Steglits, Grönfink, Bofink, Gråsparv, Rödhake, Gärdsmyg, Koltrast |
| Färg | Grön |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|