FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Det här foderhuset ger en trevlig stämning till trädgården. Fåglarna kommer lätt åt maten genom de fina rundade öppningarna.
Med hjälp av Vivaras system med stänger kan man placera fågeltavernan precis var man vill i trädgården - om man inte vill hänga den i ett träd. Det här senaste tillskottet i Viernokollektionen har en stabil upphängningsögla av ståltråd.
Det finns också Viernomodeller för vatten och bomaterial och även andra foderhus. Vierno Taverna finns också i blått och rött.
| Artikelnummer | 343440119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 145 mm |
| Höjd | 148 mm |
| Längd | 145 mm |
| Vikt | 0.715 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Stare, Pilfink, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Grönsiska, Steglits |
| Färg | Grön |
| Material | Keramik |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|