FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Diametern på Foderautomat Adventurer är extra stor (8,5 cm) vilket ger extra kapacitet. Lock och öppningar är gjorda av aluminium och är mörkgrå. På denna typ av foderautomat kan en uppsamlingsbricka monteras.
Se till att det alltid finns tillräckligt med mat i mataren så att fåglarna inte försöker ta sig in i öppningen och komma åt de sista matbitarna.
| Artikelnummer | 330210119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 143 mm |
| Höjd | 240 mm |
| Längd | 143 mm |
| Vikt | 0.515 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Stare, Pilfink, Svartmes, Tofsmes, Steglits, Grönsiska, Stjärtmes, Nötväcka |
| Färg | Grafitgrå |
| Material | Metall |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|