FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Den här hållaren för två burkar med jordnötssmör är tillverkad av björk. På sidan sitter barken fortfarande kvar. Taket är av furu och är svartmålat med en lack på naturlig bas. Det ger hållaren ett naturnära utseende. Den rymmer två burkar jordnötssmör för fåglar. Burkarna hålls fast med hjälp av de runda reglarna av trä på framsidan, så att de inte ramlar ut.
Häng upp hållaren på ett lugnt ställe i trädgården och gläd dig över fåglarna som kommer för att frossa på läckerheterna. Vi rekommenderar det speciella jordnötssmöret från Vivara. Det innehåller inget salt, eftersom salt är skadligt för fåglarna.
| Artikelnummer | 901650119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 275 mm |
| Längd | 172 mm |
| Vikt | 2.3 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Färg | Brun, Svart |
| Material | Trä (FSC® 100%), Björk |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|