FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Aalborg Cedar jordnötshållare är en vackert handgjord fågelmatare, perfekt för att servera jordnötter eller fettpellets till trädgårdens fåglar. Den är tillverkad av certifierat hållbart hårdträ som är naturligt väderbeständigt. Denna exklusiva matare har ett starkt metallnät som håller länge och hängs upp med en robust metalltråd. Locket skjuts enkelt av för snabb och smidig påfyllning.
| Artikelnummer | 936140119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Längd | 120 mm |
| Vikt | 0.82 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Talgoxe, Blåmes, Svartmes, Tofsmes, Stjärtmes, Entita, Entita, Gråsparv, Nötväcka, Större hackspett |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|