FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Fågelmatare Mississippi för vägg är en av de mest uppskattade modellerna i vårt sortiment. För att fylla på mat fäller man bara taket framåt. Snart kommer du att kunna se fåglarna sitta och äta på alla sidor av det här foderhuset. Huset passar bra att hänga upp på väggar, plank eller i träd.
| Artikelnummer | 930240119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 278 mm |
| Längd | 130 mm |
| Vikt | 0.77 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Gråsparv, Talgoxe, Blåmes, Rödhake, Bofink, Grönfink, Stare, Pilfink, Svartmes, Tofsmes, Steglits, Grönsiska, Stjärtmes, Nötväcka |
| Färg | Grön, Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Plast |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|