FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Namnet säger allt, denna energirulle på rep är packad med kaloririka ingredienser. Detta är mycket viktigt för fåglar då det håller dem varma och ger dem energi under kalla perioder. Energirullen är försedd med ett rep som gör den lätt att hänga upp i en lugn plats i skuggan.
Storleken och vikten kan variera per enhet.
| Artikelnummer | 104960119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 65 mm |
| Höjd | 125 mm |
| Längd | 65 mm |
| Vikt | 0.35 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 462 |
| Huvudingredienser | Vete, Havre, Majs, Sorghum (röd dari), Bifftalg, Svarta solrosfrön, Randiga solrosfrön, Solroshjärtan, Hirs, Jordnötter, Kalciumkarbonat |
| Analyserat innehåll | Fukt 9.1%, Råprotein 8.79%, Råfett 22.8%, Råaska 3.8%, Kolhydrater 55.5% |
| Lämplig för | Fågelbord, Klar att hänga |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|